Pohár velitele 2017

V sobotu 29.července jsme pořádali již 22.ročník soutěže v požárním sportu „ O pohár velitele“. Tato soutěž je jedna z nejstarších soutěží v okolí a jsme velice rádi, že se nám v této tradici daří pokračovat.

Dopoledne patřilo mladým hasičům. Již v devět hodin ráno stanulo na startu devět družstev. Soutěžilo se v kategoriích mladší a starší žáci. Navštívit nás přijel sbory z Malé Hraštice, Nové Vsi pod Pleší, Kňovic, Bojanovic a Dobříše. Hlavní disciplínou byl požární útok, doplňkovou pak složení dřevěného hlavolamu. A jak naše družstva dopadla? Mladší vybojovali bronz a mladší se mohou pyšnit zlatem.

Po obědě se už začínali sjíždět družstva dospělých hasičů. Na startovní listinu se přihlásilo šest družstev žen a sedm družstev mužů. Hlavní disciplínou byl jak jinak než požární útok. Tomu však předcházela naše tradiční plavba na duši po hasičské nádrži. A jak naše družstva dopadla?

Muži obsadili páté místo a naše dvě družstva žen se umístila na zlaté a stříbrné příčce.