Pohár velitele 2016

V sobotu 30.července se konala námi pořádaná soutěž „O pohár velitele“. Jednalo se již o 21.ročník. Přípravy začali už v předchozím týdnu, kdy bylo třeba posekat trávu na návsi. V pátek jsme se sešli a započali s přípravou rozměření tratě, přípravou duše a rozmístění bójí na rybník. V sobotu jsme se sešli v sedm ráno abychom dopřipravili vše potřebné. Kolem půl deváté se začala sjíždět první dětská družstva. Na startu jich stanulo celkem šest, s toho tři družstva mladších a tři družstva starších. Jak už je u nás zvykem, byla pro děti připravena doplňková disciplína. Šest závodníků po odstartování muselo namotat na papírovou ruličku tři metry toaletního papíru a následně je podat sedmému, který navlékl ruličky na připravený kolík, pak už mohl začít samotný požární útok. Soutěž dětí byla ukončena v poledne a tak jsme měli skoro hodinu času na přestavení tratě pro dospělé a taky na malé posilnění.

Po půl jedné začali přijíždět družstva dospělých a v jednu hodinu se při nástupu seřadilo patnáct družstev. Osm družstev mužů a sedm družstev žen. Jako obvykle předcházela požárnímu útoku doplňková disciplína a to plavba na duši kolem bójí na rybníku. Soutěž proběhla v celkové pohodě a všichni se dobře bavili. Konečný nástup a vyhlášení výsledků bylo kolem půl sedmé.

A jak naše družstva dopadla?

 

Starší děti – 2.místo

Ženy A     – 1.místo

Ženy B     – 2.místo

Muži         – 7.místo