Pálení čarodějnic 2018

Opět je tu 30.duben a s tím spojená akce pálení čarodějnic. Loni jsme poprvé pořádali tuto akci veřejně. Po dobré odezvě jsme se tedy i letos rozhodli tuto akci s finanční podporou Obecního úřadu uspořádat znovu.

V pátek 27.dubna jsme svolali mimořádnou členskou schůzi, na které jsme probrali podrobnosti a rozdělili jednotlivé posty. Pro dřevo jsme jeli v neděli ráno, a za dopoledne jsme měli připraveno dostatek paliva na celý večer.

Se stavbou hranice jsme začali v pondělí kolem třetí hodiny. A jak už to u nás bývá, tak zatím co chlapi stavěli hranici, tak děvčata zdobily májku. Před šestou večerní byla příprava hotová a už jsme vyhlíželi první hosty. Ti na sebe nadali dlouho čekat a během půl hodiny byla náves skoro plná. Se zapálením hranice jsme počkali skoro až do osmé hodiny večerní, až bylo sluníčko skované za obzorem. Celý večer doprovázel svou hudební produkcí Václav Polívka se svou skvělou zpěvačkou.

Díky nepříznivé předpovědi počasí jsme využili nabídky našich sousedů hasičů z Malé Hraštice, kteří nám přistavili na náves hasičskou cisternu.

I tento ročník si troufám hodnotit jako vydařený.

Druhý den ráno, tedy 1.máje, jsme po úklidu vztyčili nad návsí ve Velké Hraštici krásně nazdobenou májku.

Dominik