Oslavy 110.let Malá Hraštice

Tento rok slaví naši sousedé z Malé Hraštice 110.let od založení jejich sboru. Vše počalo slavnostní schůzí v sokolovně, kde jsme slyšeli referáty o vzniku samotné Malé Hraštice a také historii hasičského sboru. Schůzi navštívil i starosta OSH Příbram pan bc. Václav Jankovský, který předal sboru ocenění. Dále bylo na schůzi předáno spoustu čestných uznání a medailí. Po schůzi jsme setrvali a využili pohoštění. V sobotu od 12:00 hodin byla nalánovaná soutěž v požárním útoku na fotbalovém hřišti v Malé Hraštici. Přihlásili jsme se s jedním družstvem mužů a jedním družstvem žen.  Útok byl pojat takzvaně po staru, kdy se hadice rozhazovali a z kádě se sálo. Nestandartní byla také startovní čára, ta byla v místě rozdělovače. Naše umístění bylo velmi uspokojivé. Ženy obsadily čtvrté místo a muži krásné první, na tom má asi největší zásluhu náš košař Jarda Kryšpín se svým super rychlo během (viz video níže). Chtěl bych touto cestou poděkovat Josefu Beranovi a Pavlu Poučkovi z SDH Velká Lečice, kteří doplnili náš nekompletní tým a ještě navíc nám zapůjčili mašinu, když ta naše začala těsně před startem trucovat. Soutěž byla dobře připravená a organizovaná,jen trochu zlobilo počasí.Ale to nás nemůže překvapit 🙂

Invalid Displayed Gallery

https://youtu.be/1R4qBT0hoAA