Memoriál Jeffa Caldy_Velká Lečice 12.8.2017

A je tu opět sobota a my odjíždíme do Velké Lečice, kde místní sbor uspořádal druhý ročník Memoriál Jeffa Caldy k uctění památky a jako vzpomínku na loni tragicky zesnulého kamaráda. Vše začalo konvojem hasičských vozidel k malému pomníku, který na místě nehody hasiči z Velké Lečice vybudovali. Tam byly položeny květiny a kytice a také bylo řečeno pár slov o Jeffovi. Po té se seřazená auta vydala na cestu na místní fotbalové hřiště.
Tam už bylo vše připraveno na samotnou soutěž. Požární útok probíhal následovně. Veškeré náčiní bylo uloženo ve vozíku na PPS12, jen mašina byla připravena na svém místě. Po odstartování vyběhl jeden ze závodníků a vyjmul z vozíku rozdělovač, který umístil na připravenou značku, po té se vrátil k vozíku, což bylo signálem pro ostatní. Každý si vyndal své náčiní, hadice se samo sebou rozhazovali. Mašina se startovala klikou, komu se to nepodařilo, a startoval startérem, tomu byla připočtena penalizace. Z kádě se sálo, nabírání nebylo ani možné, jelikož káď byla umístěna pod rovinou základny. Celá soutěž byla perfektně připravena a užili jsme si krásné odpoledne.

Jak jsme dopadli?

IMG_4132

IMG_4133