Hasičský ples 2017

Opět je tu počátek roku a pořádání naší asi nejoblíbenější činnosti – hasičského plesu. Datum byl letos stanoven na 11.února, takže přípravy započaly již během ledna. Čtrnáct dní před plesem jsme vylepili plakáty a počátkem února dali vstupenky do místního obchodu Coop. V neděle 5.února jsme se ve čtyřech dvojicích vydali pozvat na ples naše spoluobčany. Obyvatelé Malé a Velké Hraštice nás většinou mile vítají a často (skoro vždy) nám dají i něco na zahřátí. Pozvali jsme občany asi vskutku skvěle, o čemž nás přesvědčil velký počet prodaných vstupenek v předprodeji.V sobotu, v den plesu jsme se po poledni sešli u hasičské zbrojnice a do našeho Transita naložili tombolu a vše potřebné k výzdobě sálu a hurá do sokolovny. Tam přijeli i další členové s auty plnými krásných věcí do tomboly. Tombolu jako obvykle začaly připravovat naše ženy a chlapi se vrhli na výzdobu sálu. Velice mne potěšilo, že se do práce zapojili i noví členové. Kolem čtvrté hodiny bylo vše připraveno. Postupně jsme se vystřídali u hlídání tomboly a kolem sedmé večerní, když přijela skupina Forte, jsme byli v sokolovně prakticky všichni a po přípravě aparatury se mohlo v osm začít. Jako každoročně přivítal hosty náš starosta pan Zdeněk Batulka a pak už začala zábava naplno. Letos jsme zaznamenali rekord v návštěvnosti. Náš ples navštívilo celkem 231 hostů, což nás velice mile překvapilo. Po desáté se začaly prodávat lístky do tomboly. Ani tombola se letos nenechala zahanbit a nabízela 350 krásných cen. Prodáno bylo během krátké přestávky a o půlnoci se počalo s vydáváním. Velké ovace sklidila i skupina Forte, která hrála jako vždy na jedničku s hvězdičkou a to až do třetí hodiny ranní.Letošní ples hodnotím jako velice úspěšný a vydařený, za což děkuji všem, kteří nás přišli podpořit, všem členům podílejícím se na přípravě a v hlavně sponzorům, kteří nám zachovávají svou věrnost.

_Dominik Šandorka_